• Novinky

      • Oznámenie

      • Vedenie SPŠ chemickej a potravinárskej, Komenského 1, 066 59 Humenné oznamuje všetkým žiakom, ich zákonným zástupcom, zamestnancom, bývalým žiakom a bývalým zamestnancom, že Ministerstvo školstva vedy, výskumu a športu SR rozhodnutím č. 2014-8363/28334:2-10CO/SPŠ zo dňa 27.06.2014 rozhodlo o vyradení školy zo siete škôl a školských zariadení SR k 31.08.2014, t.z., že škola je de facto zrušená.

            Právnym nástupcom vyradenej školy sa od 01.09.2014 stáva SOŠ technická, Družstevná 1737, Humenné. 

            Zároveň oznamujeme všetkým súčasným žiakom SPŠCHaP, že štúdium v odboroch technické lýceum a biotechnológia a farmakológia bude pokračovať pre všetkých žiakov /vrátane žiakov nastupujúcich do 1. ročníka/ na SOŠ technickej, Družstevná 1737, Humenné.
            Všetky informácie v súvislosti so začiatkom školského roka 2014/2015, potvrdzovaním cestovných dokladov a ďalšie informácie súvisiace so štúdiom nájdete na webovej stránke SOŠ technickej resp. priamo na vedení školy.

       riaditeľ SPŠCHaP

     • Energetický deň v Prešovskom kraji 2014
      • Energetický deň v Prešovskom kraji 2014

      •  

       Prešovský samosprávny kraj sa už po tretíkrát zapojí do Európskeho týždňa udržateľnej energie, prostredníctvom Energetického dňa v Prešovskom kraji 2014. Energetický deň v Prešovskom kraji 2014, bude aj v tomto roku prebiehať v priestoroch Úradu Prešovského samosprávneho kraja, na stredných školách, v kultúrnych a sociálnych zariadeniach v pôsobnosti PSK.

        

       Energetický deň na Úrade PSK sa uskutoční v stredu 25. júna. Pre odbornú i laickú verejnosť je pripravený zaujímavý program, ktorý ponúkne návštevníkom množstvo aktivít, prezentácií a súťaží. Návštevníci môžu vyskúšať jazdu na elektrických bicykloch, vyrábať elektrinu pedálovaním, zistiť aké je napätie v ovocí, zmerať si svoj postreh, sledovať ukážky nabíjania elektromobilu, elektrické roboty v akcii a iné. Rovnako môžu využiť bezplatné energetické poradenstvo ŽIŤ ENERGIOU so špecialistami Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA). Viac informácií o programe nájdete na web stránke Prešovského samosprávneho kraja.

        

       Európsky týždeň udržateľnej energie (EUSEW) je od roku 2005 najväčším európskym fórom, ktoré sa zaoberá témou budúcnosti obnoviteľných zdrojov energií a riešeniami na znižovanie energetickej náročnosti. Vytvára priestor pre stretnutie a komunikáciu zainteresovaných strán na miestnej, regionálnej a národnej úrovni. Tohtoročný Európsky týždeň udržateľnej energie sa uskutoční v dňoch 23. – 27. júna. V jeho priebehu sa v rôznych častiach Európy konajú stovky podujatí zameraných predovšetkým na problematiku znižovania energetickej spotreby a využívanie obnoviteľných zdrojov energií.

        

        

       Link: www.po-kraj.sk

     • 2. kolo prijímacích skúšok
      • 2. kolo prijímacích skúšok

      • Vedenie školy vyhlasuje 2. kolo prijímacích skúšok na študijný odbor biotechnológia a farmakológia. Prijímacie skúšky sa budú konať dňa 17.6.2014 od 8:00 hod. na 1. poschodí SPŠCHaP.

       Záujemcov prosíme doniesť prihlášky do kancelárie zástupcu riaditeľa školy najneskôr 16.6.2014 do 14:00 hod.

     • Zápis do prvého ročníka
      • Zápis do prvého ročníka

      • Oznamujeme prijatým uchádzačom, že zápis do prvého ročníka sa uskutoční dňa 22.5.2014. Zápis bude prebiehať v čase od 8:00 do 14:00 hod. v kancelárii zástupcu riaditeľa školy na 1. poschodí.
        

      • Oznam

      • Vedenie školy oznamuje účastníkom prijímacích skúšok zo dňa 12.05.2014, že rozhodnutie o prijatí si môžu vyzdvihnúť dňa 15.05.2014 od 11:00 do 14:00 v kancelárii zástupcu riaditeľa školy.

     • Futbalový turnaj
      • Futbalový turnaj

      • Dňa 25.4.2014 sme sa študenti našej školy zúčastnili futbalového turnaja organizovaného žiačkami Gymnázia armádneho generála Ludvika Svobodu v rámci projektu Turnaj v spolupráci s Centrom voľného času Dúha. Hralo sa na Štadióne Milana Sroka pri Mlyne. Turnaj bol kvalitne obsadený deviatimi mužstvami z humenských stredných škôl. Hralo sa v 3 skupinách aj o postup na krajské kolo. Hrací čas bol stanovený na 20 minút. Školu reprezentovali Š.Gajdoš, I.Čerevka, J.Bozdoš, J.Čišovský, M.Hrin, J.Šimkanin, T.Šepeľa (kapitán mužstva), P.Roško,  S.Ragan, J.Lojka, D.Hodor, R.Turčík, J.Kuľha, P.Karpeľ.

       Chlapci vedení Mgr. Antonom Vojtkom sa neprišli len zúčastniť, ale hlavne aj ukázať, čo je v nich. A to sa aj splnilo. Skončili sme na výbornom 3.mieste, o ktorom sme po žrebe skupiny ani nesnívali, no nezložili sme sa a zabojovali sme, ako to išlo. V skupine nám žreb prisúdil favorita turnaja Strednú odbornú školu technickú a Strednú odbornú školu obchodu a služieb v Humennom.V prvom zápase sme sa stretli s SOU Služieb.

       Výsledky našich zápasov + stručný súhrn zápasu:

       SPŠCHaP : SOU 1:0 gól: J.Šimkanin

       V tomto zápase sme jasne išli po víťazstvo a žiaden iný výsledok sme si ani nepriali. Nastúpili sme v zostave Š.Gajdoš – I.Čerevka, J.Bozdoš, J.Čišovský, M.Hrin – J.Šimkanin, T.Šepeľa, P.Roško, S.Ragan- J.Lojka, D.Hodor (R.Turčík, J.Kuľha, P.Karpeľ). V zápase sme jasne dominovali a naša územná prevaha korunovala v gól J.Šimkanina po chybe brankára. Do konca zápasu sme mali ešte pár šancí, no už sme ich nevyužili a súpera sme k ničomu nepustili.

       SOU : SOŠ 1:1

       SOŠ Technická : SPŠCHaP 1:1 (4:5 po 11m)  góly: D.Mišlan(11m); D.Hodor

       Do tohto zápasu sme vstupovali hlavne s defenzívnymi úlohami udržať čo najdlhšie nerozhodný výsledok a streliť nejaký ten gól z brejku. No technická ako favorit turnaja hrala veľmi dobre a nepúšťala nás do šancí. Za zmienku stojí pološanca J.Lojku, ktorú obrana zblokovala. No po zlom verdikte rozhodcu v strede poľa, kde neodpískal jasný faul, sa dostali SOŠ k šanci, ktorú na bránkovej čiare nedovoleným spôsobom (rukou) J.Šimkanin zastavil a nasledoval pokutový kop, po ktorom sme prehrávali 1:0. No nezložili sme hlavy dole, ale bojovali sme ďalej,  až prišlo autové vhadzovanie R.Turčíka, po ktorom sa k lopte dostal P.Roško, individuálne sa presadil a poslal center na hlavu D.Hodora a už sme sa radovali z vyrovnávajúceho gólu. Po remíze nasledoval penaltový rozstrel, v ktorom sme boli úspešní aj vďaka Š.Gajdošovi, ktorý chytil v najdôležitejšom momente jedenástku a dal nám šancu na postup do zápasov o umiestnenie, ktorú sme využili. Úspešnými strelcami pokutových kopov  boli R.Turčík, S.Ragan, T.Šepeľa, D.Hodor a J.Čišovský.

       SPŠCHaP : SOŠ Polytechnická 0:2

       Zápas o umiestnenie sme nezvládli po psychickej stránke, hrali sme dobre, ale súper bol lepším, strelil potrebné góly na víťazstvo a nám sa nepodarilo z výsledkom nič robiť. No vedeli sme, že je pred nami ešte jeden zápas a môžeme skončiť ešte na 2.mieste.

       Obchodná akadémia : SPŠCHaP 1:0

       V zápase o školu sme boli jasne lepším celkom! Od začiatku sme v zápase dominovali, no nestrelili sme potrebný gól. Súper nás potrestal zo štandardnej situácii a potom sme do súpera búšili a búšili, no bez úspešnej šance. Súpera sme trápili hlavne štandardtkami, no T.Šepeľa v najväčšej šanci tesne minul bránu. Po tomto súboji sme boli smutní, no ale aj šťastní, lebo v takom dobre organizovanom a obsadenom turnaji sme obstáli výborne.

                                                                                                                             D.Hodor IV.A

     • Veľkonočný vinš
      • Veľkonočný vinš

      • K radu ďalších vinšovníkov aj ja podľa dobrých zvykov pripojiť chcem keď nie inšie, aspoň ešte tieto vinše:

       Baránka aj kačku,
       mokrú oblievačku,
       klobásku aj vodku,
       vŕbové prútiky,
       voňavé koláčiky,
       džbánok medu,
       maľované vajíčka,
       plno hostí,
       jar v duši
       a všetkého po samé uši.

       Pekné sviatky,
       dobrú zhodu,
       ženám čerstvú, sviežu vodu,
       mužom nech tiež sladko je,
       nech si prídu na svoje.

        Príjemné Veľkonočné sviatky všetkým  želá Mgr. František Babič - riaditeľ školy

     • Reakcia vedenia školy
      • Reakcia vedenia školy

      • Vážená redakcia!

       Po prečítaní článku „O jednu strednú školu menej“, ktorý ste uverejnili vo Vašich novinách – číslo 12 zo 17.3.2014, by som rád uviedol niekoľko myšlienok. Nie je pravdou, že v budúcom školskom roku sme predpokladali nástup len sedemnástich žiakov. Vedenie SPŠCHaP a pedagogickí zamestnanci urobili maximum pre propagáciu školy. Od októbra 2013 do februára 2014 navštívili 27 základných škôl. Záujem o štúdium v našich študijných odboroch k 11.marcu 2014 malo 30 žiakov. /Informácia www.svsmi.sk – 11.marca 2014 o12.37 hod./

       Nie je mojím cieľom vymieňať si informácie cez média so zriaďovateľom. Chceme len poukázať na to, že  škola v hodnotení mimovládnej neziskovej organizácie INEKO, dosiahla najlepšie hodnotenie spomedzi všetkých stredných škôl v meste Humenné. Škole sa podarilo získať projekt na ďalšie vybavenie prístrojmi a didaktickou technikou vo výške 287 257 € a naši študenti dosiahli za ostatné roky veľmi dobré výsledky v celoslovenskom kole chemickej olympiády.

       Sme školou rodinného typu, kde nižšie počty žiakov v triedach nám umožňujú uplatňovať vo zvýšenej miere individuálny prístup. Nižší počet absolventov určite nájde lepšie uplatnenie na trhu práce. Pre zachovanie kontinuity vzdelávania svoju budúcnosť vidíme v Spojenej škole so SOŠ technickou. Prípadným zrušením školy získa zriaďovateľ krátkodobý efekt, ale zároveň postupný zánik študijných odborov. Či sa pripravované zmeny nedotknú žiakov, na to dá najlepšiu odpoveď začiatok školského roka 2014/2015 a počet tých, ktorí nastúpia na štúdium do 1. ročníka.

       Verím, že aj ďalšie naše výsledky dosahované vo výchovno-vzdelávacom procese vezme na vedomie Krajská rada pre odborné vzdelávanie a prípravu a následne poslanci zastupiteľstva PSK na svojom rokovaní 22. apríla 2014.

       Nie každý najlacnejší a najrýchlejšie realizovateľný zámer je vždy ten najvhodnejší. Pri tak závažnom rozhodnutí, ako je návrh na zrušenie strednej školy, by som predpokladal bohatšiu diskusiu so zapojením podstatne širšieho okruhu dotknutých strán. Takáto radikálna zmena sa väčšinou pripravuje jeden školský rok vopred.

        

       Mgr. František Babič

       riaditeľ SPŠCHaP

      • Ročníkový projekt

      • Oznamujeme študentom 4. ročníka odboru technické lýceum, že obhajoby ročníkových projektov sa uskutočnia v dňoch 24. a 25. apríla 2014. S presným harmonogramom budú študenti oboznámení  na vyučovaní.

     • Celoštátne kolo chemickej olympiády
      • Celoštátne kolo chemickej olympiády

      • Blahoželáme našim úspešným riešiteľom štátneho kola CHEMICKEJ OLYMPIÁDY: Petrová A.- 9.miesto a Tkáčová K., Madaj.B, a Barlášová M. sa umiestnili v prvej dvadsiatke!


       Cesta na celoštátne kolo CHOU bola neľahká. Najprv sme museli zdolať teoretickú a praktickú časť školského kola. Po úspešnom zvládnutí tohto, nám prišlo pozvanie na celoštátne kolo. Začali naše trápenia a prípravy.

       Keď sa už konečne priblížil dátum 23. február, čakala nás osem a pol hodinová cesta do Bratislavy. Prevzali sme si štartovné čísla a hneď ráno sme si lámali hlavu nad teoretickou časťou. Poobede sme boli na exkurzii na STU, kde nám ukázali mnohé zaujímavé odbory, ktoré sa dajú na ich fakulte študovať.

       V utorok nás čakala praktická časť. Po nej nasledovala exkurzia v SLOVNAFTE. Tu sme videli napríklad ropovod Družba. Mne sa táto exkurzia osobne veľmi páčila.

       Večer sme si už v kľude oddychovali a ráno nás čakalo slávnostné vyhodnotenie v Primaciálnom paláci s pánom ministrom a ďalšími významnými osobnosťami. A na záver po odovzdávaní cien bola recepcia spoločnosti SLOVNAFT. Celú cestu nám spríjemňovala a ochrannú ruku nad nami držala pani učiteľka Fedurčáková, za čo jej ďakujeme.

        

       Michaela Barlášová

       Fotoalbum

        

     • EXPERT geniality show
      • EXPERT geniality show

      • Študenti našej školy sa v tomto školskom roku opäť zapojili do medzinárodnej súťaže EXPERT geniality show, pričom súťažiaci si volili dve z piatich tém: Bity, bajty, technológie; Do you speak English?; Svetobežník; Spoločnosť kedysi a dnes; Góly, body, sekundy.

       Expertom vo zvolenej téme sa stáva ten, kto sa umiestni v prvej stovke vo svojej kategórii v rámci Slovenska.

       Piati žiaci našej školy: Jakub Gajdoš, Róbert Kanaloš, Daniel Hodor, Marek Kalina a Marián Plevka získali titul EXPERT v obidvoch témach, ktoré si zvolili, pričom prví štyria získali i ocenenie TOP EXPERT za celkové poradie. Potešili nás aj umiestnenia ďalších našich žiakov, ktorí boli ocenení ako EXPERTI v jednej téme: Dávid Sedlák, Jaroslav Valčo, Martin Maličký, Kristián Maturkanič, Kristián Ceľuch, Samuel Gergeľ a Lukáš Minda. Všetkým výhercom blahoželáme.

     • Projekt INCHEPO
      • Projekt INCHEPO

      • SPŠ chemická potravinárska v Humennom realizuje od februára 2014 projekt INCHEPO - Premena tradičnej školy na modernú. Počas 18 mesiacov trvania projektu sa predpokladajú celkové oprávnené výdavky na realizáciu aktivít vo výške 287 257,09 €. Projekt je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho sociálneho fondu a štátneho rozpočtu. Hlavným cieľom je inovovať metódy, formy a obsah vzdelávania a prispôsobiť vyučovací proces potrebám trhu práce. Cieľovými skupinami projektu sú pedagogickí zamestnanci a žiaci školy. Pre zefektívnenie vyučovania sa počítačmi a mobilnou technikou pre vyučovanie CUJ  kompletne vybavia 2 učebne a výrazne sa zmodernizujú prístroje v laboratóriu pre odbor biotechnológia a farmakológia. Vďaka možnostiam projektu škola celkovo modernizuje vyučovanie a realizuje aktivity, ktoré sú prínosom pre zvyšovanie kvality výchovno-vyučovacieho procesu a kreditu našej školy.

     • Veselé Vianoce
      • Veselé Vianoce

      • Milí zamestnanci školy,  študenti a vážení rodičia!

            Opäť je tu  čarovný čas Vianoc. Čas, keď sa stretávajú rodiny, príbuzní a priatelia. Čas, keď si sadáme k spoločnému stolu, aby sme si prejavili vzájomnú úctu a lásku. Vchádza pokorne, ticho do našich príbytkov so všetkým s čím si spájame najkrajšie sviatky roka. Prináša nám prívetivosť, znášanlivosť, láskavosť a potešenie. Veď Vianoce sú predovšetkým sviatkami rodiny a domova. Zastavme sa na malú chvíľu  a zaspomínajme si na krásne chvíle prežité v tomto roku. Pri tejto príležitosti vám chcem, vážené kolegyne, kolegovia, študenti, zamestnanci školy, rodičia  poďakovať za vašu prácu a spoluprácu v tomto roku.

            Želám vám príjemné vianočné sviatky, plné porozumenia, lásky a spokojnosti. Prežite ich v zdraví a šťastí v kruhu blízkych. Prajem  vám, aby sa splnili vaše priania, očakávania a predsavzatia.  Študentom želám, aby si pod vianočným stromčekom našli ten najkrajší darček, aký si vysnívali.

       Vážení zamestnanci a študenti!

            Prajem vám aj úspešný vstup do nového roka, nech vás počas neho sprevádza zdravie. Želám vám vnútornú silu, stály zmysel pre radosť z malých i veľkých vecí života. Veľa ľudskej iskry, lásky na rozdávanie i potešenie z najbližších a ľudí blízkych vášmu srdcu. Prajem vám všetkým Vianoce v príjemnej atmosfére, pokoj v duši, ktorý nech sa v nej udrží i po celý budúci rok.

       Na záver ešte krátky verš:

       Nech je Štedrý večer štedrý k vám, to prajeme vám k Vianociam.
       Nech máte to, čo treba, lásku, zdravie, šťastie, chleba.
       K tomu ešte jedno prianie na každom kroku Božie požehnanie.

        

                                                                         Mgr. František Babič

                                                                                 riaditeľ školy

     • 3. miesto v stolnom tenise
      • 3. miesto v stolnom tenise

      • Gratulujeme našim dievčatám (Štefániková, Badidová, Hrežíková, Dunajová) k 3. miestu v obvodnom kole žiačok stredných škôl v stolnom tenise.